Poslední závod Kristýny Novákové za Jiskru

Domažlice – Jen skutečně ti nejlepší se dokázali probojovat na Mistrovství České republiky v plavání dorostu a dospělých, které se konalo v červenci v Praze – Podolí. Byla mezi nimi i dorostenka domažlické Jiskry Kristýna Nováková, která se svými časy kvalifikovala hned ve čtyřech disciplínách (50 m volný způsob a na 50, 100 a 200 m motýlek). Na 200 m OPZ byla jako druhá náhradnice, ale do tohoto závodu se nakonec nedostala.

Nováková v Podolí zaplavala dobře, dosažené výsledky odpovídaly její výkonnosti. Na 50 m VZ v rozplavbě skončila desátá, což na finále nestačilo. V motýlkových disciplínách to už bylo lepší. Na 100 m M, což je pro Kristýnu královská disciplína, obsadila v rozplavbě nadějné druhé místo v čase 1:06,84. Ve finále čas ještě vylepšila na 1:06,19, to znamenalo celkové páté místo, což je úspěch.

Na 200 m M Nováková zaplavala devátý čas a do finále se neprobojovala. Účast ve finále naopak vybojovala v závodě na 50 m M, když v rozplavbě skončila pátá v čase 30,09, což byl nadějný výsledek. Ve finále však čas z rozplavby nezlepšila, naopak se pohoršila na 30,23 s, což znamenalo sedmou příčku.

“Mistrovství republiky bylo pro Kristýnku posledním závodem za Jiskru Domažlice. V září odejde na sportovní gymnázium do Plzně a bude reprezentovat Slavii Plzeň. Za všechny z oddílu, s nimiž strávila v domažlickém bazénu osm let, jí přeji nejlepší studijní výsledky a nejlepší sportovní výkony,” říká trenér Václav ‘Děda’ Vlček. (red)

Zdroj: domazlicky.denik.cz

Napsat komentář