Při Velké ceně Chodska byl překonán rekord

V sobotu 20. září se konala Velká cena Chodska s otevřeným závodem na 100 metrů volný způsob. Do tohoto závodu se může přihlásit každý bez ohledu věku, a tak se naskytl pohled na zajímavé finále v mužské i ženské kategorii.

V ženském finále po rozplavbách nebyla jasná favoritka, a tak při samotném závodě se o první místo přetahovala Kateřina Benešová z domácí Jiskry a odchovankyně domažlického plavání Tereza Tučková, která nyní reprezentuje pražské Bohemians. V cíli byla o čtrnáct tisícin rychlejší domažlická závodnice s časem 01:03,10. Druhá byla Tučková (01:03,24), třetí Zekuciová z PK M. Lázně (01:03,69), čtvrtá skončila Aneta Müllerová z domácí Jiskry (01:05,31), domácí naděje Kristýna Nováková doplavala šestá v čase 01:06,50. Nutno dodat, že Kristýna byla nejmladší účastnice finále.

V mužském finále se nejvíce dařilo Tomáši Havránkovi, který časem 50,97 překonal dosavadní rekord domažlického bazénu. Druhý skončil domažlický odchovanec a český reprezentant Petr Novák (51,38), který plave za Bohemians Praha. Třetí skončil borec z Jiskry Kryštof Schröpfer s časem 55,24. další zástupce Jiskry Martin Schröpfer (59,09) skončil šestý.

V rámci Velké ceny se konaly i další závody pro mladší kategorie, kterých se zúčastnil celý oddíl Jiskry. Všichni její zástupci skvěle reprezentovali oddíl i město. Každý ze zástupců Jiskry si alespoň v jedné kategorii zlepšil svůj osobní rekord.

Napsat komentář