Domažličtí plavci se v Německu neztratili

Burghausen – Plavci domažlické Jiskry se jako jediní čeští zástupci v sobotu 17. května zúčastnili mezinárodních závodů v padesátimetrovém bazénu v německém Burghausenu. Kromě Jiskry se klání zúčastnilo 21 oddílů z Německa a čtyři z Rakouska. Mezi 256 závodníky se mladí Chodové neztratili.

V ročníku 2002 nás reprezentovali Jan Polanský s umístěním na 6., 8. a 9. příčce a Barbora Švejnochová s umístěním na 5., 9., 5. a 6. místě. Z ročníku 2003 plavaly Anna Mužíková a Barbora Schleissová. Prvně jmenovaná si vyplavala stříbro, bronz a dvě pátá místa. Druhá jmenovaná skončila jednou druhá, dále byla čtvrtá, pátá a šestá. V ročníku 2004 Jiskru reprezentovali Alžběta Krumlová (7., 11. a 2 x 12. místo) a Simona Šlajsová, která získala dvakrát bronz, jednou doplavala šestá a jednou jedenáctá. V ročníku 2005 byl nejúspěšnější Martin Fait, který všechny své starty proměnil v medaili, a to jednou stříbrnou a třikrát zlatou!

„Byly to velmi pěkné závody a byla to dobrá příprava na nejdůležitější závody sezony v první půli tohoto roku. Už tento víkend se plavou ´krajáky´, což jsou nominační závody na republiku,” říká trenér plavců Luboš Hochmhuth.

Napsat komentář